Programatik

10 yılı aşkın bir süredir programatik reklam satın almada uzman ve Türkiye’de programatik reklamcılığın temel taşlarını atmış bir ekip ile data hedefli akıllı reklam hizmetleri sunuyoruz. Kendi DMP kurulumumuz ile birden fazla DSP kullanan uzmanlarımız, size en uygun kitleyi en doğru görsellerle, günümüz teknoloji ve hedefleme niteliklerini sonuna kadar kullanarak en avantajlı fiyatlarda satın alımlar sağlıyor.

Branding

Marka bilinirliğini arttırmanın en doğru yollarından biri de ilgi alanları sizin faaliyet dikeyinizle eşleşen kitlelere ulaşabilmektir. Programmatic Branding ve RTB (anlık ihale sistemi) ile dünyadaki tüm yayıncılara, tüm dillerde ulaşabilirsiniz. Programatik reklamcılık sayesinde eski reklamcılık disiplinlerinde olduğu gibi sadece yayıncıyı seçmez, aynı zamanda size uygun kitleleri de hedefleyebilirsiniz. En iyi programatik satın alma hizmetini alabilmeniz için,  Türkiye’nin en önemli uzmanlarından oluşan ekibimiz ile mutlaka görüşün!

DMP

Bir reklam veren olarak en hassas olmanız gereken konulardan biri de bütçelerinizi sonuna kadar zorlayarak edindiğiniz kendi kullanıcı verinizi (1st party data) verimli ve doğru bir şekilde yönetebilmenizdir. Bir DMP (Data Management Platform) bir çok marka için büyük bir teknoloji yatırımıdır.
Lead+ olarak, sizlere sunduğumuz DMP uygulamamız ile bu bilgilerinizi anlamlandırmanıza ve nitelikli şekilde kullanabilmenize imkan  sağlıyoruz.

Performans

Programatik satın alma tam olarak bir performans reklamcılığı sayılmaz ama doğru kullanıldığında, yeniden hedefleme (re-targeting) kurguları, özel amaç hedefleri (custom intent), semantik hedefleme (semantic targeting) gibi opsiyonlarla ciddi bir performans aracı haline gelebilir. 

Bütün bu teknoloji platformlarında olduğu gibi burada da konu doğru bir medya planlama ve operatörün başarısıdır.

Her türlü sorunuz ve bilgi talebiniz için lütfen bize ulaşın. Merak ettiğiniz konularla ilgili uzmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Programatik Nedir?

Programatik reklamcılık sürekli gelişmekte olan teknoloji ile günümüz kullanıcılarına ulaşmak için kullanılan akıllı marka bilinirliği ve performans aracıdır. Bu model  sayesinde masa üstü ve mobil websitelerine, mobil uygulamalara, akıllı televizyonlara, akıllı giyilebilir teknolojilere, ses – video akışlarına ve dijital outdoor’lara ulaşmak mümkündür.

Bu türde reklamların çıkışı her ne kadar yayıncılarda kalan boş envanteri değerlendirerek, doldurmak ve kullanıma açmak olarak başlasa da, gelişerek çok daha  sofistike ve faydalı hale gelmiştir.

Programatik Reklamcılık ile Neler Yapabilirsiniz?

Kullanılan DSP (demand-side platform), SSP (supply-side platform), API (application programming interface) ve DMP’ler (data management platform) ile her ne kadar karmaşık gibi algılansa da, bu araçlar ile hedefleme kriterleri dahilinde reklam alanlarının otomatik olarak satin alınması ve kullanılan data dahilinde hangi kullanıcıya hangi reklamların gösterileceği, belirlenen satin alım protokolü dahilinde de ne kadar ödeme yapılacağına otomatik olarak karar verilmektedir.

Kullanılan araçlar sayesinde reklamverenler kendilerine ait birinci parti veriyi (1st Party Data) ve satin alacakları üçüncü parti veriler (3rd party data)  ile mesajlarının ilgili ya da farklı kitlelere ulaşmasını sağlayabilirler. 

Farklı satın alım protokolleri ile beraber reklamveren ve yayıncılar fiyatlandırmaya önceden karar verebilir ve garanti gösterim satın alımı yapabilir ya da RTB protokolü ile açık arttırmaya girerek reklam alanlarını satın alabilirler.

Kullanılan araçlar ile satın alınan gösterim, sonrasında reklamverenin eline ölçümleme kabiliyeti ekleyerek, daha anlamlı raporlar sunmaktadır. Bu raporlar sayesinde reklamverenlere hedef kitlelerini anlama ve sorgulamada daha gerçekçi veriler sunmaktadır. 

Markalar, programatik reklamcılık ile hedef kitlelerinin internet alışkanlıklarına göre hangi günde, hangi saat aralığında veya hangi cihazda ve hangi ölçekte ulaşacaklarına karar verebilir ve gerçek zamanlı olarak müdahale ederek değiştirebilirler.